یادگیری

یادگیری این ورزش بمانند تمامی ورزشهای دیگر نیازمند سعی و ممارست دارد.افرادی که برای اولین بار قصد محک زدن جسارت و توانایی خود را در این رشته مفرح و مهیج دارند،میبایست  با یک مربی باتجربه و ماهر همراه بوده،پس از ده دقیقه آشنایی با دستورات ایمنی و علایم اختصاری،وارد آب شوند .لازم بذکر است که در تمامی این مراحل مربی بر روی جت اسکی حضور داشته مقدار پمپاژ آب بدرون شلنگ را کنترل مینماید.استفاده از کلاه ایمنی،جلیقه نجات ولباس مناسب از ملزومات میباشد.  پس از چند دقیقه سعی و تلاش شما می توانید مانند یک دلفین در زیر آب حرکت کنید و یا در هوا برنیروی جاذبه غلبه کرده، پرواز کنید.نازلهای زیر پاهای شما در فلای بورد حدودا 90 % نیروی رانش را به شما انتقال می دهد، که شما برای بکارگیری آن باید زانوها و پاهای خود را بچرخانید. نازلهای متصل به دستهای شما درست مثل باتومهای اسکی بوده، پایداری شما را فراهم می آورد.همانطور که خودتان می دانید این ورزش تلفیقی از هیجان و لذت ورزشهای جت اسکی، اسکی روی آب ،اسکی روی برف و شیرجه می باشد.
افرادی که مایل به اجاره دادن این وسیله ورزشی در کلوپهای دریایی هستند،میباست دارای گواهینامه راندن جت اسکی بوده،دوره اپراتوری فلای بورد را بخوبی پشت سرگذاشته وکمی هم در مورد احیای غریق اطلاعات داشته باشند تا مجوزهای لازم برای آنها صادر گردد.
             

همانطور که قبلا توضیح دادیم فلای بورد وزرشی است که احتیاج به عکس العمل و قدرت تصمیم گیری بالایی دارد.
تعادل خود را پیدا کنید تا مثل یک انسان پرنده یا یک شناگر ماهر شوید.
برای یادگیری تفریحی به همراه یک مربی با تجربه به زمانی معادل 2 تا 20 دقیقه احتیاج است  ولی برای گرفتن گواهینامه این ورزش مفرح شما باید 3 روز کامل وقت گذاشته تا در کلاسهای کمیته فلای بوردینگ که در انجمن ورزشهای دریایی کشور تشکیل می شود حاضر شده تا پس از گذراندن آموزشهای تئوری ،وارد مرحله آموزشهای عملی شوید .لازم بذکر است که قبل از دریافت گواهینامه فلای بوردینگ میبایست گواهینامه C جت اسکی را دریافت فرمائید. .
سپس شما قادر خواهید بود که از میان آب بلند شوید وساعتها از تخته فلای برد خود لذت ببرید.
فلای برد قابلیت نصب به تمامی مدلهای جت اسکی اعم از یاماها، کاوازاکی، سی دوو و هوندا می باشد.این ورزش تجربه ای متفاوت با تاثیراتی زیاد از پمپاژ آدرنالین می باشد که بسیاری از مردم منتظر آن بودند. مادامی که هیچ گارانتی در این نیست که شما بتوانید در طول مدت آموزش، خارج از آب پرواز کنید بهرحال چنانچه مربی شما این تشخیص را بدهد که شما خیلی نزدیک به یادگیری هستید ولی زمان شما به اتمام رسیده است می تواند 5 الی 10 دقیقه بیشتر به شما زمان داده تا به حس کامل یادگیری خود دست یابید

لینکهای مرتبط

  • logo_1_scroller_thumb.png
  • logo2
  • logo3
  • logo5
  • logo6
  • logo7
  • logo8
  • logo9

آمار بازدید سایت

امروز74
دیروز4
هفته78
ماه495
کل117325

با ما در تماس باشيد

98-9125039333+

98-9372624210+

98-9124028174+

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید