هشدارها

 

کلیه افراد بالای 18 سال میتوانند از دستگاه استفاده کنند مادامی که در سلامتی کامل بسر برده و نکات ایمنی را رعایت کنند.

حداقل قد برای استفاده از دستگاه یک متر و سی و پنج سانتی متر می باشد.

این تجربه برای خانم های باردار یا افرادی که دچار عارضه های زیر هستند مناسب نمی باشد:

1- افرادی که دچار عارضه ای در کتف هایشان می باشند

2- افرادی که عضوی از بدنشان را گچ گرفتنه اند

3- افرادی که عارضه های قلبی دارند

4- افرادی که دچار عارضه های در ناحیه کمر هستند

5- افرادی که داروهای خواب آور استفاده می کنند    

6- افرادی که صرع و غش دارند

7- افرادی که ار مشروبات الکلی و مواد مخدر استفاده کرده اند

 8-افرادی که ازلنزهای طبی یا آرایشی استفاده میکنند

 9- حداکثر وزن افراد 375 پوند و یا حدوداً 160 کیلوگرم میباشد.

 10-سرعت وزش باد برای لستفاده از این ورزش نباید بیشتر از 56 کیلومتر در ساعت باشد.

 11-ارتفاع موج نباید از یک متر بالاتر باشد.

 12-افرادی که جراحات خاص و یا مزمن دارند.

 13-افرادی که احساس خستگی،کوفتگی و یا ضعف عضلانی دارند.

 14-بهیچ عنوان از کپسول هوا و یا وسایل اسکوبا همراه فلای بورد استفاده نکنید.

 

حداقل توان لازم جت اسکی برای اتصال به فلای بورد 150 اسب بخار بوده و حداکثر توان پیشنهادی 300 اسب بخار میباشد.هر چه توان جت اسکی بالاتر باشد افراد با اوزان بالاتر می توانند از آن استقاده کنند.حداکثر وزن افراد میبایست کمتر از 375 پوند باشد. حداقل عمق لازم برای استفاده از این ورزش 5/2 متر بوده و برای افراد حرفه ای که مایل به انجام مانورهای مختلف میباشند حداقل عمق بین 5 الی 6 متر توصیه شده است. حداکثر ارتفاعی که با این وسیله ورزشی میتوان از سطح آب داشت 5/13 متر با یک شلنگ استاندارد 18 متری  وحداکثر سرعت افقی بر روی سطح آب 25 کیلومتر در ساعت میباشد. حداقل قد برای استفاده از دستگاه یک متر و سی و پنج سانتیمتر میباشد.

کلوپها و باشگاههای آبی برای مجهز کردن جتهای خود برای استفاده گردشگران،بهتر است تا آینه های جت را باز کرده و از Safety Skin جهت امنیت متقاضیان و کم شدن خسارات ناشی از برخورد به جت استفاده کنند.


 

15-افرادی که مدرک معتبر گذراندن دوره های آموزشی را از انجمن ورزشهای دریایی کشور هنوز دریافت نکردند،بهیچ عنوان اجازه اپراتوری فلای بورد و یا استفاده کردن از کیتهای گازی جت پکهای آبی را ندارند.این امر ممکن است منجر به جراحات جدی و یا حتی مرگ برای شخص خاطی گردد.

 

16-افرادی که قصد راه اندازی کلوپهای جت پکهای آبی را دارند،میبایست لااقل دارای گواهینامه C راندن جت اسکی از انجمن ورزشهای دریایی کشور باشند.

 

17-افراد در هنگام استفاده از جت پکهای آبی میبایست دارای جلیقه نجات استاندارد با قوانین دریایی کشور خود باشد که مناسب با وزن وی بوده،یک عدد کلاه مخصوص ورزشهای آبی(کلاه ویکبورد) در تمام طول مدت استفاده از این ورزش باید یر سر داشته باشد. همراه داشتن شلوارهاي ايزوترمال  (Wet Suit)– نفوذ آب از طريق منفذهاي بدن در هنگام سقوط ممكن است باعث جراحت هاي جدي شود. پوشيدن يك لباس شناي معمولي گزينه خوبي براي محافظت در برابر قدرت نفوذ آب به منفذهاي تحتاني بدن نمي باشد. گوش گير (مگر اينكه كلاه ويك بوردي به سر داشته باشيد كه گوش هاي شما را بپوشاند). گوش گيرهاي مدل Putty به دليل عدم كوچكي بيش از حد و ورود احتمالي به داخل گوش توصيه مي شود.

 

18-متصدي فلای بورد با يا بدون كيت الكترونيكي مديريت بايد تمام اوقات يك راننده مجاز براي بردن جت اسكي به همراه داشته باشد. اينكار براي اين است كه در صورت بروز حادثه يك فرد ماهر هميشه در كنار فرد حضور داشته باشد.

 

19- اپراتور جت اسكي بايد شنا كردن را بلد باشند.

 

20- فلای بورد  بايد تنها توسط يك نفر مورد استفاده قرار بگيرد. استفاده از دو يا چند نفر بطور همزمان بر روي يك فلای بورد ممنوع است.

 

21- غواصي در آب هاي تيره. بيشتر جراحات دريايي در هنگام شيرجه رفتن يا غواصي كردن در آب رخ مي دهد. شما ممكن است دچار جراحت هايي در قسمت گردن و يا ستون فقرات شويد. از حوزه آبخيز منطقه خود اطلاع كافي كسب كنيد. اگر مي خواهيد در آب شيرجه رفته يا غواصي كنيد، بهترين كار انتخاب آب هاي صاف يا شفاف است.

 

22- فرود آمدن در خشكي يا استفاده از فلای بورد در نزديك سطوحي مانند سطح صخره ها، اسكله ها، سواحل، كشتي ها، سكوها ...  ممنوع میباشد. زيرا احتمال آسيب ديدن در مجاورت اين سطوح بالا است.

 

23- تلاش براي شنا كردن در هنگام وصل بودن به فلای بورد يا در هنگام استفاده از آن کاری بس بیهوده بوده، منجر به از دست دادن انرژی میگردد. درست مانند غواصی .فلای بورد شناور بوده و در صورت پوشيدن جليقه مجاز CE شما نيز شناور خواهيد بود.

 

24- كار كشيدن بيش از حد از قواي جسماني. همچنين، از حركت هاي تهاجمي پرهيز كرده تا خطر از دست دادن كنترل كاهش يابد. فلای بورد يك دستگاه با عملكرد بالا است و نه يك اسباب بازي

 

25-تقليد از بدكاران، يا انتخاب رفتارهاي خطرآفرين يا فن و بندهاي كُشتي كه در تلويزيون با انتخاب پخش مي شود، يا انجام حركات شخصي (مانند: پشتك و وارو زدن). اين كارها توسط افراد حرفه اي انجام مي شوند و انجام آن توسط يك فرد غير حرفه اي مي تواند منجر به صدمات جاني جدي شود، زندگي شما را به مخاطره بياندازد، و دستگاه را دچار آسيب ديدگي كند.

 

26- استفاده از فلای بورد در نزديك زمين هاي شني يا ماسه اي. شن و ماسه مي تواند وارد بلبرينگ ها شده و با گذشت زمان باعث شكستگي بلبرينگ ها و كاسه نمدها شود.

 

27-: قبل از افزابش توان جت اسكي براي بلند كردن مصرف كننده فلای بورد از روي آب، مطمئن شويد شيلنگ18متری بخوبي كشيده شده است. قبل از كشيده شدن كامل اين شيلنگ، بالا بردن توان (گاز دادن) ممكن است مصرف كننده فلای بورد را به شدت با آسيب ديدگي مواجه كند.

 

28- در هنگام دور زدن، شما بايد حداقل يك دور به شعاع 10 متر بزنيد. دور زدن ناگهاني به طرف جت اسكي ممكن است باعث شود:

 

الف. کاربر فلای بورد سقوط كند.

 

ب. راننده جت اسكي سقوط كند.

 

ج. فلای بورد دچار نقص شود.

 

د.فلای بورد بطور كامل يا جزئي تخريب شود.

 

از دور زدن 360 درجه اي در مقابل جت اسكي خودداري كنيد زيرا اينكار ممكن است به شيلنگ و کیت گاز  دستگاه صدمه وارد كند.

 

شما مي توانيد تا 13 متر در بالاي آب پرواز كنيد و توصيه مي كنيم در آبي كه عمق آن از 5/2 متر  بيشتر باشد اينكار را انجام ندهيد. استفاده از فلای بورد در آبي به عمق بيشتر از 5/2 متر و عدم تنظيم فشار گوش ها مي تواند به پارگي پرده گوش شما منجر شود.

 

بهتر است کاربر فلای بورد تا جائي كه امكان دارد به طرف جلو فرود بيايد تا اينكه نازل هاي پيشرانه به طرف پائين هدايت شود و از شدت پائين آمدن كاسته شده و مصرف كننده در آب فرو نرود.

 

از حركت در مقابل يا پشت جت اسكي خودداري شود.

 

کاربر فلای بورد و راننده جت اسكي بايد مطمئن شوند كه کاربر فلای بورد قبل از رفتن به ارتفاع بالاتر از مقاومت كافي براي نيافتادن (به طرف جلو يا عقب) برخوردار است.

 

اگر کاربر در هنگام فرو رفتن در آب جهت اصلي را گم كند، اپراتور بايد ساسات را كشيده يا موتور جت اسكي را خاموش كند تا کاربر روي سطح آب به پشت شناور مانده و کمی استراحت کند.

 

در آب هايي كه جريان هاي قوي آب محتمل باشد، شما بايد جت اسكي را روشن كرده تا به جريان آب اجازه ندهد مصرف كننده فلای بورد به زير كشيده شود. اگر متصدي فلای بورد مجبور به خاموش كردن دستگاه باشد، بايد پس از خاموشي دستگاه آن را بلافاصله روشن كرده تا از جريان آب عبور كند.

 

 

 

 

 

لینکهای مرتبط

  • logo_1_scroller_thumb.png
  • logo2
  • logo3
  • logo5
  • logo6
  • logo7
  • logo8
  • logo9

آمار بازدید سایت

امروز74
دیروز4
هفته78
ماه495
کل117325

با ما در تماس باشيد

98-9125039333+

98-9372624210+

98-9124028174+

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید